Specifications
| Engine | |
| Engine Type | AC Electric Motor |
| Rated Power | 4KW |
| Battery | Lithium 48V 105Ah or Lead Acid 170Ah |
| Charging Port (SAE J1772) | 120V / 220V AC |
| Drive | RWD |
| Top Speed | 18–30 KM/h |
| Estimated Max Driving Range | 90Km (Lithium), 60Km (Lead Acid) |
| Charger | Smart on-board charger |
| Charging Time 120V | 2–4 Hours (Lithium), 8 Hours (Lead Acid) |
| Dimensions | |
| Overall Length | 2840 mm |
| Overall Width | 1210 mm |
| Overall Height | 1960 mm |
| Wheel Tread | Front 900 mm / Rear 1005 mm |
| Ground Clearance | 18 cm |
| Tire | 205/50-10 |
| Wheelbase | 1660 mm |
| Dry Weight | 400 Kg |
| Occupant Capacity | 4 |
| Suspension | |
| Front Suspension | Four-arm independent suspension |
| Rear Suspension | Leaf Spring with Damper |
| Brake | |
| Front Brake | 4 wheel disc brake + Electronic parking |
| Other | |
| Colors | Ocean Grey, Sapphire Blue, Pearl Black, Pearl White, Apple Green, Matt Black, Dark Green, Orange, Red |
| Warranty | 60 Months Lithium / 12 Months Limited Warranty |