| ENGINE | |
| ENGINE TYPE | AC Electric Motor |
| RATED POWER | 5KW |
| BATTERY | Lithium 48V 105Ah or Lead Acid 170Ah |
| CHARGING PORT (SAE J1772) | 120V /220V AC |
| DRIVE | RWD |
| TOP SPEED | 18-30KM/h |
| ESTIMATED MAXIMUM DRIVING RANGE | 50Km (Lithium), 30Km (Lead Acid) |
| CHARGER | Smart on-board charger |
| CHARGING TIME 120V | 2-4 Hours (Lithium), 8 Hours (Lead Acid) |
| DIMENSION | |
| OVERALL LENGTH | 3665 mm |
| OVERALL WIDTH | 1210 mm |
| OVERALL HEIGHT | 1960 mm |
| WHEEL TREAD | Front 980 mm / Rear 1075 mm |
| GROUND CLEARANCE | 18 cm |
| TIRE | 205/50-10 |
| WHEELBASE | 3305 mm |
| MAX LOADING WEIGHT | 600 Kg |
| CARGO BOX SIZE | 1650 x 1160 x 1200 mm |
| SUSPENSION | |
| FRONT SUSPENSION | Four-arm independent suspension |
| REAR SUSPENSION | Leaf Spring with Damper |
| BRAKE | |
| FRONT BRAKE | 4 wheel disc brake + Electronic parking |
| OTHER | |
| COLORS | Ocean Grey, Sapphire Blue, Pearl Black, Pearl White, Apple Green, Matt Black, Dark Green, Orange, Red |
| WARRANTY | 60 Months Lithium / 12 Months Limited Warranty |
Specifications