Specifications
| Engine | |
| Engine Type | AC Electric Motor |
| Rated Power | 5KW |
| Battery | Lithium 48V 105Ah or Lead Acid 170Ah |
| Charging Port (SAE J1772) | 120V / 220V AC |
| Drive | RWD |
| Top Speed | 18-30KM/h |
| Estimated Maximum Driving Range | 70Km (Lithium), 50Km (Lead Acid) |
| Charger | Smart on-board charger |
| Charging Time 120V | 2-4 Hours (Lithium), 8 Hours (Lead Acid) |
| Dimension | |
| Overall Length | 2920 mm |
| Overall Width | 1315 mm |
| Overall Height | 2140 mm |
| Wheel Tread | Front 980 mm / Rear 1010 mm |
| Ground Clearance | 22 cm |
| Tire | 23X10-12 |
| Wheelbase | 2485 mm |
| Maximum Loading Weight | 200 Kg |
| Cargo Box Size | 1100×1160×280 mm |
| Suspension | |
| Front Suspension | Four-arm independent suspension |
| Brake | |
| Front Brake | 4 wheel disc brake + Electronic parking |
| Other | |
| Colors | Ocean Grey, Sapphire Blue, Pearl Black, Pearl White, Apple Green, Matt Black, Dark Green, Orange, Red |
| Warranty | 60 Months Lithium / 12 Months Limited Warranty |