Specifications
| ENGINE | |
| Engine Type | AC Electric Motor |
| Rated Power | 5KW |
| Battery | Lithium 48V 100Ah or Lead Acid 170Ah |
| Charging Port (SAE J1772) | 120V / 220V AC |
| Drive | RWD |
| Top Speed | 18–30 KM/h |
| Estimated Maximum Driving Range | 80Km (Lithium) / 50Km (Lead Acid) |
| Charger | Smart on-board charger |
| Charging Time 120V | 2–4 Hours (Lithium) / 8 Hours (Lead Acid) |
| DIMENSION | |
| Overall Length | 3665 mm |
| Overall Width | 1210 mm |
| Overall Height | 1960 mm |
| Wheel Tread | Front 900 mm / Rear 1005 mm |
| Ground Clearance | 18 cm |
| Tire | 205/50-10 DOT tire |
| Wheelbase | 2485 mm |
| Dry Weight | 600 Kg |
| Occupant | 6 |
| SUSPENSION | |
| Front Suspension | Four-arm independent suspension |
| Rear Suspension | Leaf Spring with Damper |
| BRAKE | |
| Front Brake | 4 wheel disc brake + Electronic parking |
| OTHER | |
| Colors | Ocean Grey, Sapphire Blue, Pearl Black, Pearl White, Apple Green, Matt Black, Dark Green, Orange, Red |
| Warranty | 60 Months Lithium / 12 Months Limited Warranty |